Pondělí: Jak jste prožívali konec školního roku?

Těšili jste se na prázdniny? Jak jste prožívali konec školního roku v roli dítěte, rodiče, prarodiče? Konec školního roku je radost pro školáky, starost pro rodiče. Kam jste jezdili na prázdniny? Jaká vzpomínka se vám vybaví na poslední školní den v roce? Nosili jste paní učitelce květiny? Báli jste se přijít domů s vysvědčením?

Poslední školní den před prázdninami bývá kritický nejen pro děti a rodiče, ale i pro řidiče a ostatní účastníky provozu. Děti jsou plné očekávání, těší se na dva měsíce prázdnin. Rodiče zajímá s jakými výsledky se dostaví jejich ratolesti domů. Zároveň už přemýšlí o tom, kam se jim podaří děti na celé dva měsíce umístit.


Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.