Po stopách doktora Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela
Putování Libereckým krajem s Markem Řeháčkem tentokrát vedla do Krásné, dříve Šumburku, oblasti, které se také říká Kittelovsko.
Cílem poutníků Marka Řeháčka a Jaroslava Hořeního byl Šumburk, kde v 18. století bydlel Jan Josef Antonín Eleazar Kittel. Při léčení využíval i vodu z tamní studánky. Vydáme se k ní v prvním díle.
V putování po úbočí Jizerských hor mezi Jabloncem nad Nisou a Železným Brodem se na Krásné zastavíme i u kostela sv. Josefa.
V působišti Fausta Jizerských hor, jak se doktoru Kittelovi říkalo, navštívíme také faru, kde doktor Kittel nechal postavit sloup Nejsvětější Trojice.
Putování po Kittelovsku uzavřeme u na svou dobu obrovského stavení zvaného Burk, které bylo nejen Kittelovým sídlem, ale také jakýmsi sanatoriem.
Související
-
Jedinečné Svaté schody v Krásné budou poprvé k vidění během státního svátku
V Kostele svatého Josefa v Krásné na Jablonecku byla dokončena milionová rekonstrukce unikátních Svatých schodů a kaple, ve které restaurátoři odkryli původní výmalbu.
-
Miloň Čepelka čte příběh doktora Kittela
Doktor Kittel - severočeský Faust v legendách a pověstech. Tak se jmenuje nová audiokniha, kterou načetl známý cimrmanolog, herec, skladatel a spisovatel Miloň Čepelka.
-
Kittel, Patočková, Skokovská bába a další. Slavné léčitele představí nová stálá výstava v Semilech
V Jílovecké ulici v Semilech vzniká nová stálá expozice Léčitelé Pojizeří a Podkrkonoší, která vychází z velmi úspěšné výstavy o Květoslavě Patočkové a dalších léčitelích.
Nejnovější zprávy
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.