Padesátka pro první linii: Virtuální startovní čísla jsou v prodeji
Organizátoři Jizerské padesátky spustili charitativní projekt. Výtěžek dají Technické univerzitě v Liberci na výrobu ochranných pomůcek.
Čtěte také
Ony ochranné pomůcky pak budou určené doktorům, zdravotníkům, lékárníkům, členům bezpečnostních složek a také například prodavačům. Jak za organizátory prozradil Richard Valoušek, každý účastník tohoto virtuálního závodu dostane on-line elitní dres a zapojí se tak do elitní vlny závodu.
Akci organizátoři spustili v úterý 7. dubna a během úvodní hodiny se do projektu zapojily stovky lidí. Vyvrcholení sbírky proběhne s přenosem z 53. ročníku ČEZ Jizerské 50, který odvysílá stanice ČT sport v neděli 12. dubna od 8:10 hodin. Peníze pak po Velikonocích organizátoři pošlou na konto Technické univerzity v Liberci na výrobu ochranných pomůcek pro první linii.
Samotný projekt navíc nabízí ještě jednu výhodu. Ne každý má totiž při klasickém závodu možnost objevit se například v první vlně startujících. „Jizerská 50 byla vždycky hlavně o „hobících“, proto jim chceme teď zprostředkovat ten zážitek být v první linii. Už máme zapojené i některé osobnosti, jako jsou Lukáš Bauer, Stanislav Řezáč, Roman Šmucler, profesor Pirk, David Vávra, olympijský vítěz David Svoboda, herec Ondřej Sokol, hendikepovaný sportovec Jirka Ježek a další. Máme z toho velkou radost a určitě to je motivace i pro ostatní,“ těší Richarda Valouška podpora charitativního projektu ze strany známých osobností.
Registrovat se do virtuální Jizerské 50 můžete ZDE
Související
-
OBRAZEM: Ohlédnutí za letošní legendou Jizerských hor. 53 ročník Jizerské 50 je za námi
Před týdnem se nad běžkařským závodem stahovala mračna. Počasí se ale nakonec umoudřilo. Nabídlo ideální podmínky a také sportovní zážitek, na který se jen tak nezapomene.
-
Záchranáři zasahovali u Jizerky. Topila se lyže
Horská služba Jizerských hor má za sebou kuriózní zásah. Podle záchranářů ale běžkař zvolil správný postup, i když šlo „jen“ o lyži.
-
Šablaturovi: Děda harrachovské můstky projektoval, vnuk z nich skáče
Před 100 lety se v Harrachově poprvé skákalo. 5 let poté se narodil Ludvík Šablatura, který projektoval současné skokanské můstky. Jeho vnuk Petr ve skocích reprezentuje.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.