Nejkrásnější pes Česka je z Liberce

Cvičitel psů Pavel Thiel a Angel, který se rozhodl téměř celé natáčení redaktorky Českého rozhlasu Liberec prospat

Aslan Like an Angel je tříletý anglický setr, kterému mu ale jeho páníček, liberecký cvičitel psů Pavel Thiel říká jednoduše Angel. Věnují se spolu myslivosti, zároveň je ale v tuto chvíli Angel i výstavně nejúspěšnějším psem v celé České republice.

0:00
/
0:00

„Nejkrásnější pes? Nějak mi to nedochází. Kolikrát, když třeba jedu v autě, z ničeho nic se rozbrečím štěstím, je to krásný pocit. Moc bych to přál každému, aby to zažil.“

Pavel Thiel s Angelem jezdí po soutěžích už od Angelova štěněcího věku

„S Angelem jsme se výstavám věnovali už od štěněte. Sbíral úspěchy odmalička,“ vzpomíná majitel psa Pavel Thiel.

Mazel Angel a ocenění za soutěž Junior roku

Aslan Like an Angel Royal Setter, jak zní celé oficiální jméno psa, byl v roce 2017 Juniorem roku. „Rok na to jsme kvality potvrdili a letos se stal nejúspěšnějším psem České republiky,“ popisuje Thiel.

Angela čekají závody v Birminghamu

Že je právě Angel Pavla Thiela nejkrásnějším psem v Česku, si jeho majitel pořádně neuvědomuje: „Nějak mi to nedochází. Kolikrát, když třeba jedu v autě, z ničeho nic se rozbrečím štěstím, je to krásný pocit. Moc bych to přál každému, aby to zažil.“

Angel s handlerkou Jitkou Svobodovou

Psího krasavce teď čekají velké závody – ve světě bude reprezentovat Českou republiku. „Nominovali jsme se díky vítězství Nejlepšího psa ČR,“ vysvětluje Thiel, pro kterého je vítězství už to, že se se svým psím krasavcem závodů v anglickém Birminghamu v březnu zúčastní.

Angel na stupních vítězů

Související