Nejkrásnější pes Česka je z Liberce

Aslan Like an Angel je tříletý anglický setr, kterému mu ale jeho páníček, liberecký cvičitel psů Pavel Thiel říká jednoduše Angel. Věnují se spolu myslivosti, zároveň je ale v tuto chvíli Angel i výstavně nejúspěšnějším psem v celé České republice.

0:00
/
0:00

„Nejkrásnější pes? Nějak mi to nedochází. Kolikrát, když třeba jedu v autě, z ničeho nic se rozbrečím štěstím, je to krásný pocit. Moc bych to přál každému, aby to zažil.“

Pavel Thiel s Angelem jezdí po soutěžích už od Angelova štěněcího věku

„S Angelem jsme se výstavám věnovali už od štěněte. Sbíral úspěchy odmalička,“ vzpomíná majitel psa Pavel Thiel.

Mazel Angel a ocenění za soutěž Junior roku

Aslan Like an Angel Royal Setter, jak zní celé oficiální jméno psa, byl v roce 2017 Juniorem roku. „Rok na to jsme kvality potvrdili a letos se stal nejúspěšnějším psem České republiky,“ popisuje Thiel.

Angela čekají závody v Birminghamu

Že je právě Angel Pavla Thiela nejkrásnějším psem v Česku, si jeho majitel pořádně neuvědomuje: „Nějak mi to nedochází. Kolikrát, když třeba jedu v autě, z ničeho nic se rozbrečím štěstím, je to krásný pocit. Moc bych to přál každému, aby to zažil.“

Angel s handlerkou Jitkou Svobodovou

Psího krasavce teď čekají velké závody – ve světě bude reprezentovat Českou republiku. „Nominovali jsme se díky vítězství Nejlepšího psa ČR,“ vysvětluje Thiel, pro kterého je vítězství už to, že se se svým psím krasavcem závodů v anglickém Birminghamu v březnu zúčastní.

Angel na stupních vítězů

Související