Na TUL můžete studovat bioinženýství. Na nový obor jsme se zeptali děkana Jana Picka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hostem ve studiu byl profesor Jan Picek, děkan Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické na TUL

Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, největší ze sedmi fakult Technické univerzity v Liberci, letos oslaví 30 let své existence. I proto si Pavel Kudrna pozval do studia jejího děkana, profesora Jana Picka.

V současnosti na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické studuje více jak 2 tisíce studentů ve 24 studijních programech. Jejími absolventy jsou bakaláři, magistři i doktoři, kteří učí v mateřských, základních i středních školách nebo jsou odborníky v dalších pedagogických, humanitních a přírodovědných oborech.

Ve studiu Českého rozhlasu Liberec dnes byla řeč například o oslavách 30 let, které vedení fakulty plánuje na 6. října v areálu univerzity. Pozvat na ní chce současné studenty i bývalé absolventy. Pavel Kudrna se děkana Jana Picka zeptal také na to, jaké novinky fakulta připravila ve své nabídce pedagogických oborů. A nezapomněli probrat ani obor Bioinženýrství, který Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická otvírá letos poprvé.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.