Na technoparty na Frýdlantsku tančí víc než 1500 lidí. Lidé si stěžují na hluk

28. duben 2012

Víc než 1500 lidí dorazilo na technoparty na loukách u Černous na Frýdlantsku. Místní i obyvatelé nedalekých polských obcí si stěžují na příliš hlasitou hudbu. Starostové už podali stížnost na policii.

Podle starosty nedalekých Habartic Františka Kryšpína se dnes dopoledne hudba mírně ztišila. Organizátoři zřejmě obrátili reproduktory na druhou stranu.

Na hluk si hodně stěžovali lidé i v polském Zavidově, začali se dokonce shromaždovat na náměstí a chtěli vyrazit na pořadatele technoparty. Nakonec se ale nechali ukonejšit slibem, že se soundsystémy budou obráceny směrem do českých lesů.

Tančí se z velké části na soukromém pozemku, jen asi 10 procent patří obci. K žádné dohodě o užívání ale nedošlo.

Policie zatím rozdala deset pokut za technický stav vozidel a řeší také trestní čin řízení vozidla bez řidičského oprávnění. Podle starosty Černous Ladislava Kellera teď policisté hlídají příjezdovou cestu na louku, kde technaři tancují.

Keller proto už podal trestní oznámení kvůli rušení veřejného pořádku a rušení nočního klidu. Cítí se ale úplně bezmocný. Pořadatelé akce svou povinnost ohlásit akci včas splnili.

Lidé v Černousích se tak opět bojí, že v noci opět nebudou kvůli neúnosnému hluku spát.

autoři: Ivana Bernáthová , msk
Spustit audio