Města Liberec a Jablonec patřila mladým nadějím za zelenými stoly

6. leden 2020 11:00

Liberecký kraj hostil první bodovací pingpongový turnaj mládeže v rámci republikového šampionátu v novém kalendářním roce. O medaile ve dvou halách bojovalo na šest set hráčů.

Podle jednoho z organizátorů akce Martina Protivy se jednalo o nejvýznamnější akci stolního tenisu v Libereckém kraji v letošní sezóně. Celostátní turnaje mládeže všech kategorií se o prvním letošním víkendu hrály ve dvou halách na čtyřiceti stolech. Hala míčových sportů v liberecké Home Credit Areně patřila bodovacímu turnaji mládeže České republiky mladšího a nejmladšího žactva. V jablonecké Městské sportovní hale u přehrady probíhal bodovací turnaj mládeže České republiky kategorie A* dorostu a staršího žactva.  

Bodovací turnaj mládeže České republiky mladšího a nejmladšího žactva v liberecké Home Credit Areně
Jablonecké Městská sportovní hala u přehrady hostila bodovací turnaj mládeže České republiky kategorie A* dorostu a staršího žactva.

Jedním z talentů je určitě čtrnáctiletý ostravský hráč Vít Kadlec. Mezi juniory postoupil až do finále. Mezi staršími žáky pak nenašel přemožitele, získal zlatou medaili a potvrdil tak roli nasazené jedničky. Mezi dívkami se podobně dařilo Heleně Sommerové. Ve finále s ní 2:3 na sety prohrála liberecká Monika Pařízková. Ta přiznala, že při domácích zápasech je hodně těžké uspět. Čekají ji ale ještě další výzvy.

Zájem mezi mladými o stolní tenis je. Na 600 účastníků republikového šampionátu to zcela určitě potvrzuje. Martin Protiva to s potěšením po skončení mistrovství republiky stolních tenistů sám zkonstatoval. Reportáž natočil náš sportovní redaktor, poslechněte si ji. 

autor: Pavel Petr | zdroj: Sportovní klub stolního tenisu Liberec
Spustit audio