Luxusní kupé vlakové soupravy Orient expresu přijíždí do Liberce. A v něm slavný Hercule Poirot

Očekáván je v pátek 31. ledna v 19 hodin na jevišti Šaldova divadla – v premiéře adaptace slavné detektivky Agathy Christie.

Liberecké Divadlo Františka Xavera Šaldy uvádí v pátek 31. ledna a v neděli 2. února premiéru adaptace slavné detektivky Vražda v Orient Expresu. V novém nastudování díla anglické spisovatelky Agathy Christie sice počet podezřelých klesne oproti předloze z dvanácti na osm, detektiv Hercule Poirot ale bude muset stejně vynaložit veškerý svůj důvtip, aby vraždu ve vlaku, odříznutém od světa sněhovou kalamitou, v kupé, zamčeném zevnitř, vyřešil. Hlavní roli osobitého detektiva hraje vysoký a štíhlý Zdeněk Kupka; má nezbytný knír a nepostrádá ani eleganci, břitký humor a důvtip, diváci ho ale možná budou porovnávat se známou filmovou nebo seriálovou postavou.

Zdeněk Kupka v roli slavného detektiva Hercula Poirota
A zde, Hercule Poirot v civilu, spolu s režisérkou inscenace Kateřinou Duškovou

Kromě Zdeňka Kupky se v luxusním vlaku projedou ještě další herci, například Markéta Tallerová, Štěpánka Prýmková, Barbora Bezáková Ladislav Dušek, Martin Stránský a Tomáš Váhala.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.