Luxusní kupé vlakové soupravy Orient expresu přijíždí do Liberce. A v něm slavný Hercule Poirot

Očekáván je v pátek 31. ledna v 19 hodin na jevišti Šaldova divadla – v premiéře adaptace slavné detektivky Agathy Christie.

Liberecké Divadlo Františka Xavera Šaldy uvádí v pátek 31. ledna a v neděli 2. února premiéru adaptace slavné detektivky Vražda v Orient Expresu. V novém nastudování díla anglické spisovatelky Agathy Christie sice počet podezřelých klesne oproti předloze z dvanácti na osm, detektiv Hercule Poirot ale bude muset stejně vynaložit veškerý svůj důvtip, aby vraždu ve vlaku, odříznutém od světa sněhovou kalamitou, v kupé, zamčeném zevnitř, vyřešil. Hlavní roli osobitého detektiva hraje vysoký a štíhlý Zdeněk Kupka; má nezbytný knír a nepostrádá ani eleganci, břitký humor a důvtip, diváci ho ale možná budou porovnávat se známou filmovou nebo seriálovou postavou.

Zdeněk Kupka v roli slavného detektiva Hercula Poirota
A zde, Hercule Poirot v civilu, spolu s režisérkou inscenace Kateřinou Duškovou

Kromě Zdeňka Kupky se v luxusním vlaku projedou ještě další herci, například Markéta Tallerová, Štěpánka Prýmková, Barbora Bezáková Ladislav Dušek, Martin Stránský a Tomáš Váhala.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...