Liberečtí skauti vyčistili lesopark v Lidových sadech

240 skautů z Liberce v sobotu vyčistilo zanedbaný lesopark v Lidových sadech. V rojnicích prošli celý prostor v parku mezi zoologickou zahradou a Březovou alejí. Pokáceli tam náletové dřeviny, odnesli je do kontejnerů a posbírali odpadky.

„Sekáme stromky, a potom je odnášíme na tamtu hromadu. Kluci jenom řežou a já odnáším,“ popsal naší reportérce práci svou i svých kamarádů jeden z mladších skautů. Kolikrát absolvoval cestu s větvemi z lesa k přistaveným kontejnerům ani nevěděl. Během soboty jich tam skauti naplnili několik.

Skauti z Liberce uklidili zanedbaný lesopark v Lidových sadech

„Tak děti to baví asi míň, než ty dospělé. Ale teď tady nějací malí kluci říkali: Vidíš jak je to tady hezký, když to tady bylo zarostlý a teďka jsme to tady vyčistili. A teď se nám to líbí. Takže to je pozitivní,“ popsala jedna z dospělých dobrovolnic.

Úklid lesoparku měl na povel vedoucí libereckých vodních skautů Roman Patočka. Podle něj nebyl sobotní akce ani první, ani poslední. „Čištění lesa se provádí většinou na táborech. Pak jsou oddíly, jako třeba my, jako vodní skauti, se staráme o čištění studánek v Jizerských horách. Máme dokonce i skautskou studánku tady nad Lidovými sady,“ popsal Roman Patočka.

Skauti z Liberce uklidili zanedbaný lesopark v Lidových sadech

Díky celodenní práci 240 skautů všech generací je teď lesopark v Lidových sadech k nepoznání.

autoři: sas , mib
Spustit audio

Související