Liberecká nadace Euronisa letos v tradiční benefiční aukci nabídne 180 uměleckých děl

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V benefiční aukci Nadace Euronisa je letos 180 uměleckých děl

Zájemci si díla pro benefici mohou prohlédnout v Oblastní galerii v Liberci. Budou tam do pátku 8. listopadu, samotná benefice se v galerii koná o den později.

Do letošního, už 23. ročníku, aukce věnovali svá díla například Jiří Anderle, Jiří Pačinek, Pasta Oner, Zuzana Kadlecová, Radek Drbohlav, Rostislav Zárybnický nebo Ilona Chválová. Všichni zdarma. 

Vázu do aukce věnoval její autor, sklář Jiří Pačinek z Lindavy
V benefiční aukci Nadace Euronisa je letos 180 uměleckých děl
Snímek do 23. ročníku benefiční aukce Nadace Euronisa daroval také liberecký fotograf Radek Drbohlav
V benefiční aukci Nadace Euronisa je letos 180 uměleckých děl
V benefiční aukci Nadace Euronisa je letos 180 uměleckých děl
V benefiční aukci Nadace Euronisa je letos 180 uměleckých děl

Umělecká díla nabídne liberecká Nadace Euronisa veřejnosti v sobotu 9. listopadu od 14. hodin na tradiční charitativní aukci. Do vysílání Českého rozhlasu Liberec přišel díla i samotnou benefici podrobněji představit ředitel Nadace Euronisa Petr Dušák.

Nadace Euronisa vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Působí v české části Euroregionu Nisa, zahrnující čtyři okresy Libereckého kraje a Šluknovský výběžek. S 50 miliony korun nadačního jmění patří do třicítky největších nadací v zemi. Od svého založení rozdělila přes 35 milionů korun mezi více než 300 organizací, podpořila na 1650 projektů. Peníze nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Pořádá také veřejnou sbírku Pozvedněte slabé!, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.

Spustit audio
autor: Redakce ČRo Liberec | zdroj: ČTK

Související