Křehká krása v Jablonci nad Nisou je tradičně bižuterní, ale i sklářská

Na čtyřdenní přehlídce skla a bižuterie Křehká krása, která ve čtvrtek začala v Jablonci nad Nisou, se představuje rekordní počet firem.

Kvůli koronavirové pandemii dlouho nebylo jasné, zda se letošní v pořadí devátý ročník uskuteční, nakonec se ale koná v tradičním srpnovém termínu. Akci provázejí zpřísněná hygienická opatření - výstaviště je rozdělené do čtyř sektorů, všude jsou dezinfekce a lidé musí ve vnitřních prostorách včetně sklářského muzea nosit roušky.

Reprezentativní přehlídka výrobců bižuterie v Jablonci nad Nisou

„Jde zřejmě o největší letošní akce svého druhu v Evropě. Máme tady 41 stánků komerčních, sedm prezentačních a devět převáděcích míst,“ řekl při zahájení přehlídky Pavel Kopáček, předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie, který je hlavním organizátorem. Výstavu se podařilo zorganizovat během osmi týdnů.

Představují se na ní tradiční vystavovatelé jako Preciosa, Fabos, JK3 Bijoux, Vánoční ozdoby Dvůr Králové nad Labem, Ozdoba.CZ nebo Crystalex, poprvé se letos v Jablonci prezentuje třeba výrobce varného skla Kavalierglass. Tradiční součástí jsou výtvarné dílny.

Křehká krása se už stala nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Do neděle 9. srpna mohou návštěvníci vidět na jednom místě reprezentativní přehlídku nejen výrobců bižuterie, ale také třeba tradičních skleněných vánočních ozdob.

„Novinkou je letos větší účast sklářů, což kvitujeme. Postupně tu výstavu budujeme, aby nebyla jen bižuterní, ale aby se tu scházela i komunita sklářská,“ dodal předseda pořádajícího svazu.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související