Koupí vánoční ozdoby od Amelie podpoříte onkologické pacienty

8. prosinec 2020

Liberecké centrum Amelie, které pomáhá lidem s rakovino, zahájilo 2. ročník charitativní sbírky. Podpořili ho dárci stovkami vánočních koulí a dalších dekorací, které jsou ke koupi v obchodním centru Fórum v Liberci.

U prodejního stánku Amelie jste mohli potkat i naši kolegyni Lucii Fürstovou (vpravo)

Pracovnice Amelie plánují prodávat darované vánoční dekorace společně s dobrovolníky v 1. patře libereckého obchodního centra až do pátku 11. prosince, pokud je tedy nevyprodají dříve, od devíti hodin ráno do osmi hodin večer. Celý výtěžek z prodeje využijí na bezplatné služby pro své onkologicky nemocné klienty a jejich rodiny, například na sociální poradenství nebo zdravotní cvičení a plavání.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.