Když dítě dobře neslyší, tak ani nerozumí a neumí ani vyjádřit svou reakci, vysvětluje logopedka

Když rodiče zjistí, že jejich dítě má sluchové postižení, trvá jim nějaký čas, než se s touto skutečností vyrovnají a jsou schopni ji přijmout. Své o tom ví speciální pedagožka a logopedka Gabriela Čavojská z Liberce, která vyučuje na ZŠ a MŠ logopedické, a spolupracuje i s rodiči těchto dětí. Byla Hostem Dopoledne pod Ještědem.

Paní Čavojská byla naším hostem 16. dubna, kdy je Světový den hlasu. S jakými druhy poruch se setkává, jak je to s odezíráním, jak složité je naučit se znakovou řeč, a nakolik jsou současné moderní technologie schopné pomoci se dorozumět? Poslechněte si rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.