Jsem trochu těžší, takže to jede rychleji, říká mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková

18. únor 2019 06:16

Vyhrála kvalifikaci, čtvrtfinále, semifinále i finále. Eva Samková je mistryní světa ve snowboardcrossu. Přesto nyní o svém vítězném závodu v Utahu říká: „Vůbec mi nepřijde, že to bylo mistrovství světa. Celý den, kdy jsem jela, byla velká pohoda.“

Je opatrnější a víc si věří

Když se postaví na prkno, je neporazitelná. A přestože někdy na startu zaváhá, obvykle to pak na svahu dožene. „Jsem trochu těžší, takže to jede rychleji,“ směje se. „Navíc mám dobrého trenéra, který mi radí, co dělat, abych byla nejrychlejší,“ popisuje Eva Samková v rozhovoru s Petrem Králem.

Eva Samková si od snowboardu v létě ráda odpočine

Eva Samková

Zlato a bronz má ve své sbírce z olympijských her snowboardistka Eva Samková. Závodnice liberecké Dukly teď hlavně relaxuje. Léčí si poraněný kotník a přiznává, že třetí místo z Koreje si užila možná víc, než zisk zlata ze Soči o čtyři roky dříve.

Eva Samková jezdí na snowboardu od šesti let. Dnes je jí 25 let, za sebou má mimo jiné dvě olympiády. A postupující věk prý na sobě cítí. „Člověk je na sebe opatrnější,“ přiznává Eva Samková.

„Protože má zkušenosti, ví, na čem se mu staly nějaké pády. Ale zároveň by si člověk měl víc věřit, protože ví, co už má za sebou a co už zvládl.“

Ráda vaří a peče

Eva Samková je ženou mnoha tváří. Kromě toho, že je vynikající snowboardistka, totiž miluje zvířata, hraje na saxofon a prý i ráda vaří a peče. „Když jsme na soustředění, jezdíme do apartmánů s kuchyní, kde můžu vařit, to si užívám,“ usmívá se. 

A ten saxofon? „Hrála jsem v dětství, chodila jsem do lidušky. Vybírala jsem si tenkrát mezi bicími a saxofonem.“ Během rozhovoru tak ve studiu Radiožurnálu zaznělo i její krátké sólo na saxofon.

Eva Samková na ZOH v Pchjongčchangu podle kreslíře Petra Urbana
autoři: pkr , als | zdroj: iROZHLAS.cz

Související