Hlínu pro všechny! Po kraji ji rozváží umělecká keramička z Kryštofova Údolí

Tržnice jsou zavřené, nemá svém výrobky kde prodávat, tak to vyřešila po svém. Michaela Maderová vozí keramickou hlínu lidem.

Čtěte také

Nejen drobní podnikatelé a živnostníci, ale i třeba umělečtí řemeslníci mají kvůli mimořádným opatřením problémy. Zavřít totiž musely i tržnice, kde mohli své výrobky prodávat. Po svém situaci vyřešila třeba keramička Michaela Maderová z Kryštofova údolí. Musela zavřít svou dílnu, všechny velikonoční trhy jsou totiž zrušené. A tak svou nepříliš příznivou situaci řeší po svém. Lidem, kteří jsou teď doma a mají víc volného času, vozí materiál na tvoření. Po Liberecku už rozvezla skoro 400 kilo hlíny.

Lidé k objednané keramické hlíně dostanou i návod a jako dárek - roušku

Lidem, kteří si u ní hlínu objednají, ji přiveze domů, přidá návod, jak s ní pracovat a ještě i roušku. Třeba paní Jiřina Lafantová z Liberce se chystá z hlíny tvořit spolu se svými třemi dětmi. Informaci o tom, že prodává keramickou hlínu, zveřejnila Michaela Maderová na sociálních sítích a zájem lidí ji překvapil. „Jsem ráda, pomůže to nejen mně, ale i já mám pocit, že pomůžu těm maminkám. Keramickou hlínu si objednali nejen lidé, kteří s ní umějí pracovat a mají s ní zkušenosti, ale i ti, kteří s hlínou nikdy nepracovali. Těší mě, že lidé chtějí pomoct malým podnikatelům,“ říká. Hotové výrobky z hlíny keramička u tvůrců vyzvedne a vypálí ve své peci.

Keramickou hlínu si pro sebe a své 3 děti objednala i paní Jiřina Lafantová z Liberce (vlevo)

Další živnostníky je možné podpořit například na sociálních sítích ve facebookové skupině Podpoř nákupem.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související