Fotím pod hladinou, tam jsou krásy, kterých si běžně nevšimnete, zve na svou výstavu liberecký hudebník a fotograf Jan Stehlík
Vernisáží začne 25. ledna 2024 v kavárně Bez konceptu v Liberci výstava neobvyklých fotografií z Jizerských hor. Pod názvem Z kaluží a rigolů ji ze svých snímků sestavil hudebník, fotograf a facilitátor Jan Stehlík z Liberce.
„Je to výstava z fotek, které tvořím pod hladinou kaluží a rigolů, které míjím na svých výpravách v Jizerských horách. Fotím pod hladinou, v místech, kterých bychom si normálně nevšimli, a objevuji krásy, které tam jsou schované,“ osvětluje původ svých snímků Jan Stehlík.
Autor fotografií je hudebníkem a také lektorem angličtiny. Jak se tedy dostal k focení? „Fotografie mě zajímala vždycky, na amatérské úrovni. Pořád se považuji spíš za toho, kdo něco vidí a zaznamená to, než za fotografa. Na fotografa lidé studují a hodně na tom pracují,“ myslí si.
„A pak přišel nějaký impulz na výpravách, když jsem se brouzdal Jizerskými horami, že mám něco zaznamenat. A ono to tam prostě najednou bylo. Začal jsem své snímky sdílet na sociálních sítích, abych potěšil oko svých přátel, a ti mi začali dávat zpětnou vazbu,“ vzpomíná na své začátky a dodává, že právě komentáře přátel byly tím impulsem, že s focením pokračoval.
Hudebník, angličtinář a fotograf Jan Stehlík je také facilitátorem. Kdo je facilitátor a jak tato profese souvisí s focením? A co je „Terapie chůzí“? Poslechněte si záznam rozhovoru.
Výstava fotografií Z kaluží a rigolů Jana Stehlíka je v liberecké kavárně Bez konceptu k vidění do 19. března 2024.
Související
-
Docela obyčejné dny v ulicích Liberce od 70. let minulého století. Petr Šimr a jeho Portrét města
Fotograf Petr Šimr vydal knihu s černobílými snímky, které zachycují už neexistující místa v Liberci. Knihou Portrét města spolu s ním listovala moderátorka Iveta Kalátová.
-
Zachytávám, co už vytvořila příroda, říká krkonošský fotograf Jiří Dvořák
V Erbovním sále jilemnického muzea začala nová výstava nazvaná Jiří Dvořák – fotograf. Málokdo má Krkonoše tak prochozené jako tento odborník Správy národního parku.
-
Když jsou zavřené oči, nevyčteme, jestli je člověk přítel, popisuje své snímky fotograf Šimon Pikous
Liberecký fotograf Šimon Pikous nedávno uspořádal výstavu Otevři oči. Další ale připravuje, jedna už je v Žitavě, a další se chystají.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.