Fotbalový „obojživelník" Dominik Zdržálek: V 10 letech jsem začal věřit, že bych to mohl někam dotáhnout

26. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dominik Zdržálek (vlevo) je mistrem republiky ve fotbale 1 na 1

Jako malý hrával fotbal za bonbóny. Teď ovládá velký fotbal, ve futsale přestoupil do prvoligového Liberce a věnuje se i stále populárnější hře jeden na jednoho. Je v ní mistrem republiky. Řeč je o pětadvacetiletém Dominiku Zdržálkovi. Na kus řeči ho pozval a o tom všem si s ním povídal kolega Pavel Petr.

Člověk musí hrát na hranici svých možností a musí mít i trochu štěstí…
Dominik Zdržálek

Zvládá futsal, zvládá velký fotbal, zvládá i fotbal 1 na 1. Jak ale s fotbalem začal a jak to bylo s hraním „za bonbóny“? Jeho fotbalová kariéra začala ve Vrchlabí, potom hrál v Trutnově a do 21 let v Hradci Králové. Potom přišel futsal, návrat k fotbalu a teď zvládá obojí.

Co je pro něj velká výzva? Jaké futsalové úspěchy má na kontě? Kde se mu dařilo nejvíce? Jak těžké je přehodit v hlavě „výhybku“ mezi fotbalem a futsalem? Klepou se Dominikovi někdy nohy? Jaké je být v kádru nejvyšší futsalové soutěže a jaké ambice má liberecký klub pro současnou sezónu?

Čtěte také

Jakou tradici má v Česku fotbal 1 na 1 a jak s ním Dominik začal? Jak se tahle hra vlastně hraje, jaké je k tomu potřeba vybavení a jak „ostrá“ jsou pravidla? Jaké osobnosti Dominik do ringu vyzve? A je pro něj důležité v této hře vyhrát? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související