Co Vás to napadlo, osobo? Jan Kanyza dárkem od Ježíškových vnoučat

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Kanyza

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata neplní přání jen o Vánocích, ale i během roku. Tento týden dostala svůj vysněný dárek paní Dáša z Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou. Přála si setkat se s dávným známým.

Ježíškova vnoučata plní přání i v novém roce. Seniorka z Domova důchodců v Rokytnici nad Jizerou, paní Dagmar, si přála setkání s Janem Kanyzou. Jak prozradila, kdysi se s ním na Semilsku vídávala.  Setkání se známým hercem a výtvarníkem jí umožnil Český rozhlas Liberec. Uskutečnilo se v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech a byla u toho i naše redaktorka Ivana Bernáthová.

Setkání paní Dagmar (v růžovém) s Janem Kanyzou zařídila Ježíškova vnoučata
Paní Dagmar na setkání doprovodili její kamarádi z rokytnického domova důchodců
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.