Chystáte romantickou svatbu v Jizerkách? Nově potřebujete povolení Lesů České republiky

4. srpen 2021

V Jizerských horách přibývá svateb pod širým nebem. Snoubenci si stále častěji vybírají k obřadu skalní vyhlídky vysoko v horách. Lesy České republiky si proto od letoška nově vyhrazují právo svatby v přírodě regulovat. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Šárka Škapiková.

Čtěte také

Do nejvyšších partií Jizerských hor míří v létě nejen výletníci, ale stále častěji také snoubenci. Poptávka po obřadech pod širým nebem rok od roku stoupá. Rozšiřuje se i seznam míst, kde se lidé berou; často jsou to i těžko přístupné skalní vyhlídky v samotném srdci Chráněné krajinné oblasti. Právě proto se Lesy České republiky letos rozhodly začít pořádání svateb regulovat, s ohledem na přírodu.

Snoubenci vyhledávají svatby uprostřed přírody s kopci všude kolem stále častěji. Potvrdil to i starosta Hejnic Jaroslav Demčák za Starosty pro Liberecký kraj, který stále častěji vyráží do přírody místo v mikině v obleku.

V Jizerských horách se oddává na mnoha místech, některá jsou i velmi těžko přístupná, o to jsou atraktivnější. S ohledem na narůstající oblibu obřadů pod širým nebem, v Chráněné krajinné oblasti, si Lesy České republiky letos vyhradili právo do organizace svateb zasahovat. A to hlavně pokud jde o počty lidí, respektive počty aut, kterými je možné se do blízkosti skalních vyhlídek dostat.

Povolení si musejí svatebčané vyřídit na příslušné lesní správě. „Tam si vyřídí řádné bezplatné povolení vjezdu maximálně 10 aut. Obvykle to chápou a stanovené počty dodrží,“ upřesnila Lesů Eva Jouklová.

Spustit audio

Související