Broskvové chmýří jako barva roku. Představte si béžovou jemně míchlou růžovou a oranžovou, přibližuje módní návrhářka

Mějte rádi své tělo, i když máte nějaké to kilo navíc. To vzkazují módní tvůrci a udávají tak módní trend pro tento rok. Dominují vypasovaná sáčka, šaty sepnuté páskem a další kousky, které by měly poukázat na naši sebejistotu a smíření se se svojí postavou. Zajímavosti ze světa módy jsme probrali s módní návrhářkou Evou Robovskou.

Módní návrhářka Eva Robovská

Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone barvou roku barvu broskvového chmýří. „Měli bychom si ji představit jako béžovou, která je jemně namíchaná s jemnou růžovou, a s lehkou oranžovou,“ upřesňuje módní návrhářka Eva Robovská.

„Pantone rozebírá náladu ve společnosti, dění, které se celosvětově děje, a tu barvu potom vyhlašuje každý rok. A není to barva, která se objevuje pouze v oděvech, ale je to barva, která se objevuje v interiérovém designu, v automobilovém průmyslu, ve spotřebním zboží,“ vysvětluje původ barvy roku Robovská.

Co znamená barva zemědělců? V čem je puntíkovaný vzor „věčný“? Proč by se ženy neměly bát nosit šaty ala Pretty woman? Jaký vzor si máme představit pod pojmem vločka? Poslechněte si záznam rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.