Zdeněk Stilz předělal garáž na muzeum papírové krásy

2. listopad 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Majitel a spolumajitelka muzea papírové krásy Zdeněk Stilz a Hana Čubrdová
0:00
/
0:00

K narozeninám si dnes nejčastěji přejeme telefonicky, i počet vánočních gratulací posílaných poštou se s nástupem e-mailu a mobilních telefonů stále snižuje.

Zdeněk Stilz z Liberce se ale papírových pohlednic a blahopřání nevzdá za žádnou cenu. Dokonce z nich ve své garáži vybudoval malé muzeum.

Ručně vyráběné papírové narozeninové i vánoční gratulace, malé kartičky i složitá velká rozkládací přání, kalamáře a staré násadky na pera. To všechno má ve svém libereckém Muzeu papírové krásy Zdeněk Stilz se svou přítelkyní.

Kouzlu historických pohlednic propadl před deseti lety, kdy si koupil první staré blahopřání s růžovou kytičkou. Vlastní jich už víc než tisíc, a jak sám říká, nechce si tu nádheru nechat jen pro sebe.

A vy se na ni můžete podívat v sobotu 3. listopadu od 14 do 15 hodin.

zdroj: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.