Zahradníkovo jaro

Zahradníkovo jaro: Květnaté louky

Založení louky, na které najdeme až šedesát lučních květin a travin vyžaduje trpělivost. V našem seriálu poradíme, jak postupovat.

Procházka divokou loukou v době květu je nádherným zážitkem, ve kterém nechybí poletující motýli, včely, čmeláci a další užitečný hmyz. Založit si květnatou louku můžeme i na našich zahradách, a ještě tím prospějeme sobě i přírodě. Kromě dvou sečí prakticky nepotřebují žádnou údržbu, a navíc snížíme i množství exhalací uvolněných benzínovými sekačkami. Pro radu, jak si založit květnatou louku, si přišla Iveta Kalátová k zahradnímu odborníkovi Jiřímu Pevnému v Liberci.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...