Úterní Noční linka: Mají dětské sny platnost i v dospělosti?

3. září 2019

Pamatujete si na své dětské sny? Po čem jste jako děti velmi toužili s ohledem na svoji budoucnost? A měly tyto dětské sny svoji platnost i v době vaší dospělosti? A jaké dětské sny a touhy jste si dokázali splnit? Nebo, podle vás, dětské sny do dospělosti nepatří?

Každý z nás má, nebo měl v průběhu svého života sny a touhy a někteří je také dovedou uskutečňovat. Třeba i ty dětské. Vždyť mnozí podnikatelé postavili svůj podnikatelský plán na svých nesplněných snech, touhách a představách, třeba i těch z dětsví. Mnozí z nás jsme ale bohužel na své dětské touhy už dávno zapomněli a nahradili je důvody, proč se jimi nezabývat. Ale vždyť mít sny znamená přece chtít žít! Nemít sny a po ničem netoužit znamená přežívat. Jak mohu něco získat, když to vlastně vůbec nechci?
A co že to chci? Nejjednodušší způsob, jak to zjistit, je na chvíli se zastavit a zapomenout na realitu, se kterou se denně potýkáme. Zavřít oči a zeptat se sám sebe: "Cože to vlastně chci? Po čem toužím?". Ne vždy ale odpověď přijde hned a cesta za tímto poznáním bývá dlouhá a trnitá. Kdo se na ni ale nevydá, ten nic nenajde a nedojde vytouženého cíle. Tak se pojďme zastavit a třeba na své dětské sny se rozpomenout právě dnes v Noční lince.

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.