Úterní Noční linka: Lovy beze zbraní

8. prosinec 2020

Jaké zážitky jste v životě ulovili v kontaktu s přírodou, s lesem a se zvířaty, těmi divokými, ale i vašimi domácími mazlíčky? Chodíte rádi do lesa? Do přírody? Pozorujete rádi ptáky, když chodí v zimě na krmítko? A kdo ví, možná jste v přírodě při nějakém výletu ulovili i svoji životní lásku?  Pokud i vy patříte k lovcům beze zbraní, k lovcům zážitků v přírodě, pochlubte se se svými úlovky

Lovy beze zbraní, tak to je jedinečná publikace Jaromíra Tomečka, která nás nechává nahlédnout slovem i obrazem do života zvířat, do tajů přírody. A možná pamatujete i na besední pořad s milovníky přírody a myslivosti, se kterým řadu let sklízela úspěchy Česká televize Ostrava.

Zkrátka příroda nás stále přitahuje, inspiruje, poutá. Je tím nejdokonalejším umělcem, protože nikdo nedokáže tvořit tak neosobně jako ona. Když dovede své dílo k dokonalosti, bez váhání se ho vzdá jen proto, aby je přeměnila s příchodem dalšího ročního období. Dokonalá krása se takto pojí s její hlubokou moudrostí. Jsou to nezapomenutelné okamžiky, když se můžeme radovat z přítomnosti její nespoutané krásy a měli bychom za to být vděční. A tak se pojďme i v Noční lince vrátit k dávné zkušenosti, že lidé rádi poslouchají příběhy a ty vaše, které s přírodou souvisejí, pojďme sdílet společně.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.