Úterní Noční linka: Ach, ta dědičnost!

25. duben 2023

Kdy jindy se ptát posluchaček a posluchačů na to, po kom zdědili oči, hlas, postavu (sklon k nadváze, k šetrnosti, k výbuchům nekontrolovatelného smíchu) než v den, kdy si připomínáme 70 let od objevu struktury DNA?

Byli to pánové Francis Crick a James Watson, kteří před 70 lety oznámili, že objevili strukturu DNA – nositelky dědičných vlastností všech živých organismů. A od té doby tedy máme nač svést to dobré (i to horší) v nás slovy: „Nemůžu za to, to mám po rodičích.”

O tom, co jste zdědili a co máte v genech můžete zavolat do Noční linky s Borkem Kapitančikem na číslo 731 800 900, případně napsat i do webového formuláře níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...