Umělý nebo živý? A co vánoční ekostromek z Krkonoš?
Strážci národního parku v Krkonoších začali s vyřezáváním takzvaných ekostromků na Vánoce. Co je to za dřeviny a proč je po nich taková poptávka?
Strážci Krkonošského národního parku začali vyřezávat vánoční ekostromky. Jde jen o smrky, které vybírají v rámci prořezů. Jak říká jeden ze strážců parku Petr Blažek, jde o „výchovné zásahy“; tím že jeden ze stromů vyříznou, uvolní životní prostor pro ostatní.
Všechny takto získané stromky ponesou značku FSC, která značí, že pocházejí z místa, kde se hospodaří ekologicky. Plánují je nabídnout lidem za symbolickou cenu. Ke koupi budou před budovou Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí 19. prosince.
Související
-
Vánoce se blíží. Lesníci v Jizerských horách už vybírají vhodné stromky
Revírníci v Jizerských horách se začínají poohlížet po vánočních stromcích. Každoročně jich Lesy České republiky nabídnou lidem zhruba čtyři sta.
-
Vánoční stromky si Češi čím dál častěji půjčují nebo...
Čechům se čím dál více líbí půjčování a pronajímání vánočních stromků. Pohodlně si je vyberou na internetu, firma je doveze v květináči až do domu a po Vánocích je ...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.