Tramvajová trať mezi Libercem a Jabloncem by měla být v provozu v dubnu
Dopravní podnik opravuje posledních 300 metrů trati v ulici U Šamotky mezi Vratislavicemi a Prosečí nad Nisou. Práce komplikuje deštivé počasí.
Čtěte také
Kvůli opravě trati tramvaje z Liberce do Jablonce nad Nisou nejezdí od května roku 2022. Vrátit se na ni měly už na konci června 2023. Kvůli počasí i zdražení stavebního materiálu ale dopravní podnik termín dokončení opakovaně odložil. Nový termín obnovení provozu je druhá polovině dubna 2024.
Po dokončení prací v ulici U Šamotky bude ještě potřeba celou trať vyzkoušet. „Potom se to musí všechno oživit a musíme trať zprovoznit i funkčně; signalizaci, řidiči ji už, kvůli fluktuaci, neznají… Počítáme, že s cestujícími mohou tramvaje vyrazit v druhé polovině dubna,“ řekl Českému rozhlasu provozně technický ředitel dopravního podniku Ludvík Lavička.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Český chovatel vyváží tisíce zvířat do tajemného zařízení v Indii. Úřady nemají jasno, co se s nimi děje
-
Chtějí se zbavit demokracie, nenávidí Katedrálu. Co přesně vadí stoupencům hnutí Dark Enlightenment?
-
Zmrazené platy soudců. Podle rozsudku z Ostravy jednala vláda v rozporu s evropským právem
-
Americký úder na Írán by vedl k eskalaci. Vyloučit nelze ani zásah Británie či Francie, míní expert