Tipy na víkend v Libereckém kraji: Skotské hry na Sychrově, Frýdlantsko Franze Kafky a Rokytnice zní

Je před námi předposlední srpnový víkend a s ním několik tipů, jak ho trávit v Libereckém kraji.

Skotské hry na Sychrově

Na zámku Sychrov se v sobotu 20. srpna koná 22. ročník festivalu Skotské hry. Oslava skotské kultury nabídne těžkoatletické soutěže, kterých se může zúčastnit každý, skotskou i irskou hudbu a tance, dětské soutěže, ochutnávku whisky i piva, přehlídku britských veteránů a mnoho dalšího. Program začíná v 9 hodin

Klasická hudba v Rokytnici

V Rokytnici nad Jizerou se koná festival Rokytnice zní. Koncerty klasické hudby pořádá spolek pro obnovu tamního hudebního života. Slavnostní zahajovací koncert se bude v kostele sv. Michaela v pátek 19. srpna od 19 hodin. V neděli 21. srpna se v rokytnickém kulturním domě odehraje hudebně-literární pásmo ke 100. výročí narození rokytnického rodáka, spisovatele Franze Fühmanna, začátek je v 18 hodin.

Hry v Aquaparku

Laser show v Aquaparku Centra Babylon

Liberecký Aquapark v Centru Babylon připravil na sobotu 20. srpna Aqua Games, tedy vodní hry a soutěže, s tanečníky z Dancemission. Začínají ve 14 hodin. Kromě toho tam můžete zažít také Laseer Show, jsou naplánované v časech 10.45, 16.45 a 20.30.

Frýdlantsko Franze Kafky

Čtěte také

Město Frýdlant ožilo odkazem slavného spisovatele Franze Kafky. Kulturní festival nabízí hudbu, divadelní představení i nové grafiky Jiřího Slívy inspirované slavným spisovatelem ucelenou kolekci 23 děl inspirovaných nejen vizáží, ale i tvorbou slavného spisovatele vystavuje frýdlantské Městské muzeum Špitálek do konce září.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL | zdroje: Parliamo , Liberecký kraj
Spustit audio

Související