Tipy na víkend v Libereckém kraji: Benefice pro České Švýcarsko, Den pro slony i pétanque v Líšném

Druhý prázdninový měsíc je v polovině, nabízíme několik tipů, jak strávit víkend v Libereckém kraji.

Benefice pro České Švýcarsko

V neděli 14. srpna můžete podpořit rozsáhlým požárem zasažené České Švýcarsko a ještě si u toho poslechnout spoustu hudby. Liberecký spolek Kultura, z.s. a BUNKR Music Club Liberec pořádají Benefiční koncert pro České Švýcarsko. Začne na Tržním náměstí v Liberci před klubem Bunkr od 14 hodin a bez nároku na honorář vystoupí R+ Members Club, De Bill Heads, Ovčie Kiahne, Tcheichan, Meredith Hunter, Jakub Děkan, ATMO music, Big'O'Band, Bloody Capes, Syndrom, Divoký Astma a mnoho dalších.

Marek Ztracený na letišti

Na libereckém letišti v Ostašově v pátek 12. srpna zazpívá Marek Ztracený. Kromě něj se tam představí Martina Pártlová, taneční škola Richarda Genzera a také kuchařská show Romana Staši. Koncert s doprovodným programem začíná v 15:30.

Turnovské léto

V Turnově se v pátek 12. srpna můžete těšit na semilskou kapelu Blues Friends. Koncert v rámci akce Turnovské léto začne v 19 hodin před kulturním centrem Střelnice.

Mariánské slavnosti

Od pátku 12. do neděle 14. srpna můžete navštívit Mariánské slavnosti v Novém Boru. Na slavnostním zahájení ve Smetanových sadech se v pátek v 17 hodin představí rocková kapela Banworks. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý hudební program, taneční a výtvarné workshopy, výstavy, řemeslné trhy a šermířské vystoupení. I děti si přijdou na své, pro ně je kromě několika pohádkových představení připravena pirátská loď, horolezecká stěna a také jízdy vláčkem. V neděli 14. srpna akci uzavře koncert v novoborském kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Bikeři na Ještědu

Liberecký BikePark Ještěd ovládnou o víkendu vyznavači horských kol v rámci dalšího závodu zařazeného do seriálu Českého poháru ve sjezdu horských kol. Hlavní program čeká závodníky 13. a 14. srpna.

Pétanque v Líšném

Čtěte také

Pokud byste si také chtěli vyzkoušet „hru francouzských seniorů“, tedy pétanque, vydejte se v sobotu 13. srpna do Líšného na Železnobrodsku na už 20. ročník Líšný Open, pétanquového turnaje trojic. Registrace je možná na místě do 9 hodin. Osvěžení vodní mlhou, stany proti sluníčku i občerstvení bude připraveno.

Den pro slony

V sobotu 13. srpna můžete zavítat do liberecké zoo na prohlídku sloních výběhů. V rámci akce Den pro slony se můžete dozvědět zajímavosti o slonech i o neziskové organizaci Save-elephants. Organizace bojuje za záchranu slonů afrických a akci spolupořádá. Komentované prohlídky se konají v 10, 13 a 15 hodin a je potřeba se na ně přes stránky liberecké zoo předem přihlásit.

autoři: Šárka Möllerová , Jaroslav Hoření , Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související