Tipy na víkend v Libereckém kraji: Adventní rozsvěcení stromů i trhy, ale také otevřená univerzita a plavby lodí

24. listopad 2022

Je tu první adventní víkend a s ním spousta událostí, ovšem nejen adventních. Přinášíme několik tipů.

Advent je tu

Letošní vánoční strom na libereckém náměstí je ze soukromé zahrady v Husitské ulici

V pátek 25. listopadu se bude rozsvěcet vánoční strom na náměstí Dr. Edvarda Beneše v Liberci. Program je připraven od 16:15, zazpívají liberecké pěvecké sbory Severáček a Ještěd. Světýlka na vánočním stromu poprvé zazáří v 17 hodin.

V sobotu 26. listopadu se můžete přijít podívat na asi nejznámější betlém Libereckého kraje, ten Jírův v Kryštofově Údolí. Slavnostně ho nasvítí v 17 hodin a zahrají k tomu liberečtí Aries a zazpívá pěvecký sbor Ještěd. V centru obce pak bude v sobotu i v neděli Malý vánoční jarmark, vždy od 11 do 18 hodin.

V neděli 27. listopadu, tedy na první adventní neděle se na většině náměstí měst a obcí v Libereckém kraji, rozsvítí vánoční strom. Například v 16:30 uvidíte poprvé svítit vánoční světýlka na stromu v Turnově na náměstí Českého ráje, v 17 hodin na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou a na Riegrově náměstí v Semilech, a v 18 hodin v České Lípě na náměstí T. G. Masaryka.

Sliby se maj‘ plnit

V Domě kultury v Liberci vystoupí v pátek 25. listopadu zpěvák Janek Ledecký. Fanoušci uslyší písně z alba „Sliby se maj‘ plnit o Vánocích" a další skladby. Zpěváka bude doprovázet symfonický soubor M. Nostitz Quartet. Koncert začne v 19 hodin.

DOD na TUL

V sobotu 26. listopadu je Den otevřených dveří na Technické univerzitě v Liberci. Zájemci se mohou přijít podívat na všechny fakulty. Časový harmonogram je na stránkách univerzity.

Trhy na Sychrově

Od soboty 26. do neděle 27. listopadu jsou na zámku Sychrov vánoční trhy. Zájemci mohou nakoupit různé řemeslné a regionální výrobky. Pro dospělé i děti je na zámku připravený doprovodný program, na nádvoří zámku je betlém. Sobotní trhy potrvají od 9 do 18 a pokračují i v neděli od 9 do 16 hodin.

Lodí na Máchovo jezero

Od neděle 27. listopadu budou na Máchově jezeře v Doksech pořádat adventní plavby lodí. Ta vypluje každou adventní neděli vždy v 16 hodin z přístaviště Máj a bude vánočně vyzdobená.

autoři: Johana Tománková , reČRoL | zdroj: Spolek pro obnovu Staré školy Křižany
Spustit audio

Související