Středisko volného času v Opavě zve návštěvníky i do takřka rodinné minizoo

28. únor 2014
Česko – země neznámá

Mít doma křečka, papouška, fretku či hada, to je snem mnoha dětí. Po čase ale zjistí, že starost o zvířátka znamená kromě radosti také fůru povinností a o svého mazlíka ztratí zájem. Ve Středisku volného času v Opavě na to mají jednu radu. Přijďte nejdřív k nám do přírodovědného kroužku a my vám ukážeme, co všechno péče o zvíře obnáší.

Minizoo v Opavě funguje už více než 30 let. Přes týden slouží jako místo pro výuku dětí, o nedělích tam míří na prohlídku celé rodiny. Pod dohledem zkušené ošetřovatelky mohou zvířata nakrmit suchým chlebem či speciálními granulemi. Těm bojácným, pro které je představa svíjejícího se hada noční můrou, klidně vloží do rukou hebkého a teplého hada škrtiče a přesvědčí je, že strach z nich je zbytečný.

Na své si zde přijdou i milovníci tiché rybí říše, pestrobarevných ptáků, či drobných hlodavců. Největší mazlík ošetřovatelek i dětí je ale fretka Alf. Také s ní se můžete seznámit, pokud se do opavské minizoo vydáte.

Pro veřejnost tam mají otevřeno každou neděli dopoledne, od dubna do června navíc i mezi 15. a 18. hodinou odpoledne.


Zvětšit mapu

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.