Středeční Noční linka: Věštby a proroctví

30. listopad 2022

Svátek svatého Ondřeje je v lidových tradicích spojený především s věštěním budoucnosti. A i když nebyl jediným dnem, kdy se předpovídala budoucnost, patřil k nejstarším i nejoblíbenějším.

A protože je svatý Ondřej církevním patronem šťastných svateb a podle lidových pověr nevěst, v noci z 29. na 30. listopadu především svobodná děvčata praktikovala věštění, které mělo prozradit, jak to bude s jejich svatbou.

Proto by právě dnešní Noční linka mohla otevřít toto téma a nechat vás hovořit o splněných i nenaplněných proroctvích, kterých se vám dostalo. Snad si i skeptici poslechnou, zda to bylo z karet, kávové sedliny nebo křišťálové koule. A snad i ta část posluchačstva, která má vůči věštění z dlaně nebo čajových lístků odtažitý vztah, se zaposlouchá do vašich příběhů.

Zavolejte na 731 800 900 nebo piště do webového formuláře níže. Těšit se na vás bude průvodce Noční linkou Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová