Středeční Noční linka: Co vás ve škole opravdu nebavilo?

2. září 2020

Byl nějaký předmět, který jste prostě neměli rádi? Nebo bylo takových předmětů více? A bavilo vás vůbec chodit do školy? Jak vás bavili či nebavili vaši učitelé? Litovali jste někdy později třeba až v dospělosti, že jste se některé věci prostě neučili, protože vás nebavily?

Každý z nás chodil do nějaké školy a někteří absolvovali všechny, které jsou možné, až po ty vysoké a různé nástavby. Ale asi každý z nás jsme měli ve škole něco, co nás prostě nebavilo a co jsme se nechtěli učit a kam jsme třeba nechtěli chodit. Jak to bylo u vás?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.