Středeční Noční linka: Co pro vás znamená půst?

28. březen 2024

Dnes se společně ponoříme do tématu, které nás provází lidskou historií a nabývá různých forem v různých kulturách - půst. 

Půst, neboli dočasné omezení stravování, má mnoho rozměrů, od náboženských praktik až po zdravotní aspekty. Jak ovlivňuje naše tělo, mysl a ducha? Poslouchejte Český rozhlas a připravte se na noční dobrodružství v říši půstu.

Jaké jsou vaše osobní zkušenosti s půstem? Věříte, že půst může mít pozitivní vliv na duševní a fyzické zdraví, nebo máte spíše skeptický přístup k této praxi? A co všechno si člověk může “odepřít” kromě jídla? V dnešní době, kdy je dostupnost jídla tak snadná, jak se mění náš vztah k půstu ve srovnání s minulými generacemi? 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.