Stezka korunami stromů. Atrakce u Janských Lázní se po půl roce otevřela

17. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z věže stezky je možné sjet tobogánem, který se ukrývá v útrobách věže

Je tu první víkend, kdy opět můžeme cestovat mezi okresy. Díky rozvolnění opatření se lidem otevřely kromě zoologických zahrad i další turisticky zajímavá místa. V Krkonoších je to například Stezka korunami stromů. Počet návštěvníků ale musí být regulovaný a samozřejmě lidé musí dodržovat hygienická pravidla. 

Čtěte také

První návštěvníci Michal s přítelkyní Nikolou dorazili na stezku 2,5 hodiny po jejím otevření.
„Je to lepší než sedět doma. Jsme rádi, že je konečně něco otevřeného. Je také prima počasí, tak jsme vyrazili ven do přírody a za zážitky."

Atrakce musela být kvůli vládním opatřením uzavřena přes půl roku. Znovuotevření se tady nemohli dočkat.

„Těšili jsme se moc. Počítali jsme to a zjistili jsme, že jsme byli zavřeni už od minulého roku téměř sedm měsíců. Takže to byla opravdu hodně dlouhá doba," říká ředitel Zdeněk Popp.

V Krkonoších se otevřela také oblíbená Stezka korunami stromů

Stojíme u vstupu. Tady vznikl hygienický koutek s dezinfekcí a informacemi o dodržování rozestupů a nošení ochrany úst a nosu.
„V rámci rodiny mohou lidé chodit samozřejmě bez roušek, protože jsme venku. Ale když někoho potkají, tak si je musí nasadit."

Čtěte také

Z hygienických důvodů zůstává uzavřený tobogán, obchod se suvenýry a restaurace. V provozu je pouze výdejní okénko s omezeným sortimentem.
„Máme tady cukrovinky, tyčinky a čokolády, mošty, pivo a kávu."

„Vzhledem k tomu, že je duben a leží nám tu asi pět centimetrů nového sněhu, tak samozřejmě čekáme na to, až se oteplí. Předpokládáme, že v tu chvíli by mohl přijít nápor návštěvníků, ale zatím ne," říká Zdeněk Popp.

Pokud dorazí hodně turistů, bude se jejich počet regulovat.
„Stezka má zhruba 3 000 metrů čtverečních a v jednu chvíli je zde možnost 20 procent kapacity lidí dle vládního nařízení. Takže by zde muselo být v jednu chvíli přes 200 osob, abychom to začali regulovat. V tomto období to asi zatím nehrozí."

Turisté mohou na Stezku korunami stromů u Janských Lázní dorazit každý den od 9:30 do 18:00 hodin.

Stezka korunami stromů Krkonoše
Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism.

Spustit audio

Související