Sobotní Noční linka: Jste pořádní a víte, kde máte důležité dokumenty?

9. únor 2019

Jdete najisto, když chcete vyměnit žárovku nebo musíte přemýšlet, do kterého šuplíku sáhnout? Víte vždycky, kde máte svoje brýle nebo klíče?

Tuto vlastnost, tedy pořádkumilovnost jsem bohužel nezdědila. To můj tatínek byl v rodině tím, který pečlivě zakládal všechny zaplacené složenky, lístky od nájmu, moje vysvědčení. Dokonce mám od něj schovanou svoji první letenku z Brna do Prahy.

Taky jste na tom stejně? Nebo jako já dáváte všechno, co přijde do jedné krabice a pak musí přijít den, kdy sednete k oné hromádce papírů a potom dáte vše tam, kam patří?

Na odpovědi na tyto otázky se budu těšit v sobotní Noční lince.

autor: Marcela Vandrová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...