Sobotní Noční linka: Jak bojovat se samotou?

2. prosinec 2023

Jak vnímáte samotu a jaký vliv má na váš život? Jaké strategie používáte k tomu, abyste se vyrovnali se samotou? Máte nějaké rituály nebo činnosti, které vám pomáhají překonat pocit samoty?

Jaký význam má pro vás kontakt s ostatními lidmi a jak ho udržujete? Existuje někdo, kdo vám pomohl při boji se samotou, a jak to udělal? Máte nějaké konkrétní tipy pro ty, kdo se potýkají se silným pocitem osamělosti? Jak překonáváte tu tichou prázdnotu ve vašem srdci?

Všechny nás spojuje a zároveň může být naším nejtajnějším nepřítelem - samota. V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.