Sobotní Noční linka: Cesty s cílem, výpravy po stopách…

15. duben 2023

Říká se, že samotná cesta může být cílem. Možná ale vaše cesty mají specifický cíl; možná ve vás dřímá hanzelkovsko-zikmundovsko-stinglovský cestovatelský sklon a při svých výletech se vydáváte po stopách napoleonských bojů v Evropě nebo bitev 2. světové války na území republiky.

A kdoví, třeba už máte zmapovány pláže, na nichž došlo v roce 1944 k vylodění v Normandii. Postupně, sezonu po sezoně jste prozkoumávali okolí Černobylu anebo můžete hrdě prohlásit, že jste byli u všech islandských sopek…

Vydáváte-li se ve stopách jiných objevitelů, nenecháte-li si uniknout žádnou zajímavou křížovou cestu či poutní místo, jste-li tak nadšenými fanoušky rychlých strojů, že nevynecháte ani jednu Velkou cenu Formule 1 nejen na evropském kontinentu, jste těmi pravými, kteří v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem mohou o svých cestách s jasným cílem povyprávět.

Na telefonu 731 800 900 a písemně do formuláře níže.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.