Slony letos nahradily vánoční ozdoby. Spolek Amelie pořádá další sbírku

10. prosinec 2019

Liberecké pobočka centra Amelie, které pomáhá onkologickým pacientům, vloni touhle dobou doslova přetékala slony pro štěstí. Darovali je lidé z celé republiky. Jejich prodejem pak Amelie získala téměř 30 000 korun.

Charitativní sbírka pokračuje i letos, jen slony nahradily vánoční ozdoby. Lidé libereckému centru Amelie věnovali skleněné baňky, kovové hvězdy i svítící řetězy a mnohé další sváteční dekorace.

Slaměné ozdoby přinesla do sbírky pro Amelii paní Hedvika z Liberce

Prodejní stánek spolku Amelie bude na libereckých adventních trzích od 15. do 17. prosince a peníze z prodeje pomůžou pacientům nemocným rakovinou a jejich rodinám. Ve fotogalerii si můžete vybrat, pro co si tam třeba zajdete. 

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.