V Amelii už mají stovky slonů. Jejich koupí pomůžete nemocným s rakovinou

29. listopad 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sloni v liberecké pobočce Centra Amelie
0:00
/
0:00

Liberecká pobočka Centra Amelie, které pomáhá pacientům s rakovinou a jejich rodinám, pořádá dobročinnou sbírku slonů. Figurky i hračky ze všech možných materiálů, jim nosí a posílají lidé z celého Česka. A už jich je víc než pět set.

Slony přinesla do libereckého Centra Amelie také Lucie Fürstová, která už předtím o sloní sbírce informovala v rozhlasové reportáži.

„Díky reportáži Českého rozhlasu došlo k tomu, že ti sloni k nám putují z celé České republiky. Nějací přišli z Aše, někteří až z Brna. A ten největší, asi metrový, přišel ze Slaného. My už je ani nestíháme vybalovat, máme i tašky se slony, zarážky do dveří či hrnečky,“ popsala Petra Kuntošová z Centra Amelie, které je zavaleno stovkami darovaných slonů všech materiálů a podob. A další stále přibývají.

Lidé posílají slony z celé republiky

„Je to fajn, že se spousta lidí stará o osudy druhých a není jim to lhostejné. Potřebujeme hlavně, aby se sloni prodali a výtěžek této krásné akce posloužil onkologickým pacientům. Amélie je jediná organizace v celé České republice, která poskytuje komplexní psychologicko-sociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. A samozřejmě na všechny tyto aktivity je potřeba spousta peněz,“ uvedla Zina Nosková z liberecké Amelie.

O tom, jak je psychologická i sociální podpora pro nemocné i jejich potřeba, přitom ví hodně sama z vlastní zkušenosti.

„V roce 2015 mi zjistili onkologický nádor. Postupem času, po vyléčení, jsem přišla na organizaci Amelie. Zjistila jsem, že by nebylo od věci právě těmto lidem pomáhat,“ přiblížila Zina Nosková.

Koupí slona podpoříte onkologicky nemocné

 Podpořit Amelii a koupit si slona pro štěstí budou moct lidé od 12. do 14. prosince, v Obchodním centru Forum v Liberci. Výtěžek z prodeje použije centrum například na provoz bezplatné psychologicko-sociální poradny pro onkologicky nemocné.

 

 

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Zapomeňte na povinnou četbu. Babička potěší v každém věku.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Babička

Babička

Koupit

Nejslavnější klasické dílo spisovatelky Boženy Němcové. Geniální kniha, vše podstatné už zde bylo řečeno.