Rybníkářství má v Česku tradici. Do Evropy přišlo z Číny

S blížícími se Vánocemi přichází vrchol sezóny výlovů, a proto se tento týden na Českém rozhlase Liberec věnujeme rybníkářství, které má v tuzemsku dlouhou tradici.

Od pondělí 19. listopadu do pátku 23. listopadu vám každý den v 11 hodin 20 minut nabídneme v Dopoledni pod Ještědem jeden z dílů seriálu o rybníkářství, které připravil Pavel Kudrna.

Dozvíte se o jeho historii, současnosti, podíváte se prostřednictvím reportáže na rybářské učiliště a na závěr povídání o rybách na našich vánočních stolech. Povíme třeba i to, jak poznat dobrou rybu.

autoři: Pavel Kudrna , Jaroslava Mannová
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.