Ručně malované látky nebo kalhoty, které ve tmě svítí? Taková byla soutěž Oděv a textil v Liberci

20. září 2019

Desítky originálních módních kolekcí a na dvě stě módních návrhů připravili budoucí oděvní návrháři pro libereckou soutěž Oděv a textil.

Šaty z bublinkové folie, ručně malované látky, ale i oděv z padákoviny nebo kalhoty, které svítí. Své práce na soutěži představili návrháři ze základních a středních škol z celého Česka i ze Slovenska. Soutěž s názvem Oděv a textil má za cíl mladé talenty propagovat a současně prezentovat Liberec jako město textilu.

Soutěž Oděv a textil v Liberci

Na pódiu auly Technické univerzity v Liberci se vystřídala celá řada modelů a modelek v orginálních tematických oděvech. Pro své kolekce připravili složité choreografie.

V kategorii Ženy nosí kalhoty zvítězily Natálie Houlová a Šárka Švecová z Třeboně. Součástí jejich kolekce byly i červené kalhoty, které svítily ve tmě. Porotě v této soutěžní kategorii předsedala módní návrhářka Jitka Klett, která na základě vlastních zkušeností považuje podobné soutěže za skvělý start pro vybudování fungující módní značky.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...