Roky pro nás dělá první poslední, teď je na nás, abychom mu pomohli, říká cyklokrosová šampionka

21. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Technik cyklistické Kooperativy Michalov Hengal měl těžký úraz

Jablonečtí cyklisté chystají finanční sbírku pro svého kamaráda mechaniky. Ten zůstává po pádu ze střechy v nemocnici a oni mu chtějí usnadnit návrat do běžného života.

Cyklisté z jablonecké Kooperativy by rádi pomohli svému mechanikovi a hlavně kamarádovi. Zotavuje se po těžkém úrazu, kdy spadl ze střechy a zůstal ochrnutý. Aktuálně leží na jednotce intenzivní péče v tanvaldské nemocnici.

Nepříjemnou událost, která se mechanikovi týmu Michalovi Hengalovi stala, popsala našemu redaktorovi šestinásobná republiková šampionka v cyklokrosu Pavla Havlíková. Dalším z iniciátorů chystané pomoci je trenér Miloslav Hollósi. Ten přidal aktuální informaci o zdravotním stavu Michala Hengala. „Je kompletně ochrnutý, hlava vnímá, čeká se, až začne sám dýchat, aby se s ním mohlo začít dál pracovat, směrem do života,“ řekl.

Čtěte také

Pomoc samotná bude i pro jablonecké cyklisty během na dlouhou trať. Jako první chtějí založit charitativní účet. „Spousta podpor se týká mladších lidí, Michalovi je nad 40 a na ty podpory nedosáhne. Abychom ho dostali zpátky do života, bude potřeba spousta financí,“ uvědomuje si Pavla Havlíková. Vypočítává zároveň, na co budou peníze třeba: „Potřebujeme k němu asistenci, rehabilitační pomůcky, pobyty v rehabilitačním centru. Na tohle všechno potřebujeme ty peníze vybrat.“

Jablonečtí věří, že se jim vše kolem chystané sbírky podaří nastartovat po novém roce. „Celou akci spustíme v Jabkenicích, na Mistrovství republiky v cyklokrosu. Michal patří do cyklistické komunity, věřím, že mu budeme umět pomoct,“ plánuje Pavla Havlíková.

autor: Pavel Petr
Spustit audio

Související