Ranní dopravní nehoda u Doks je letos v kraji nejtragičtější. Má tři oběti

Na frekventované silnici 38 nedaleko Doks na Českolipsku se 8. srpna 2018 ráno střetl kamion s osobním vozem.

U Doks na Českolipsku se dnes ráno střetl kamion s osobním vozem. Dva lidé na místě zemřeli, dalšího pasažéra se snažili záchranáři resuscitovat, ale marně.

V osobním voze jeli ještě dva lidé, které museli hasiči vyprostit. Oba skončili ve vážném stavu v liberecké nemocnici. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Nehoda se stala zhruba deset minut před sedmou hodinou ranní. Na frekventované silnici 38 nedaleko Doks se střetl nákladní automobil s plně obsazeným osobním vozem Škoda Rapid. „Okolnosti nehody zjišťujeme,“ řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

„Dvě osoby zemřely na místě, kde lékař konstatoval úmrtí pro zranění neslučitelná se životem. Jedna osoba byla resuscitována, ale bohužel neúspěšně,“ doplnil mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Další dva lidé byli vážně zraněni.

Vyšetřování tragédie

„Jedna osoba byla napojena na umělou plicní ventilaci a letecky transportována na traumacentrum do Liberce a pátou se středně těžkým poraněním transportovala do Liberce pozemní posádka,“ dodal. 

Kvůli rozsahu a vyšetřování tragédie zůstala silnice z České Lípy na Mladou Boleslav v těchto místech po celé dopoledne pro dopravu uzavřená.

V Libereckém kraji je to letos nejtragičtější dopravní nehoda a patří k nejvážnějším v celém Česku. Víc obětí si vyžádala jen červencová nehoda u Bohuňovic na Olomoucku. I tam se střetl nákladní automobil s osobním. Na místě zemřeli dva dospělí a jedno dítě. Druhé dítě bylo s těžkým zraněním převezeno do brněnské nemocnice, kde ale později také zemřelo. Tři mrtvé si vyžádala havárie autobusu, která se stala v lednu u Horoměřic u Prahy.

Spustit audio
zdroj: ČTK

Související