Putování krajinou mezi Ještědem a Ralskem

Další Putování Libereckým krajem zavedlo pány Marka Řeháčka a Jaroslava Hořeního mezi Ještěd a Ralsko, do Hamru na Jezeře.

Nejprve vás vezmou na Dovolenou s Andělem, protože právě v této komedii se objevují scény natáčené u Hamerského jezera, které je vlastně rybník.

V borových lesích nad rybníkem se tak trošku schovává lovecký zámeček, který vlastnil vratislavický průmyslník Willy Ginzkey.

V Hamru na Jezeře se vypravili také ke kapličce Panny Marie a jen o kousek dál, v Útěchovicích, pozornost poutníků upoutala tamní papírna ze 17. století.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.