Páteční Noční linka: Vaše první výplata

22. listopad 2019

Stále je to jistý životní milník – ten okamžik, kdy „držíte v ruce“ poprvé vydělané peníze; je to dávno, co se odehrál?

Je i dnes pro mladého člověka okamžik první výplaty životním předělem? A jak jste se svou první odměnou za práci naložili? Pořídili jste za ni něco svým rodičům jako poděkování? Prohýřili jste ji, uložili?

Bývaly doby, kdy se mzda vyplácela každý týden a zvonilo to v ní mincemi. Dnes aby výplatní sáčky pohledal; odměna za práci k nám většinou putuje bezhotovostně. Ale pořád jsou to korunky, které jsme si zasloužili svou prací, pořád je to výplata!

Je to dávno, co jste s tou svou první naložili? A jak? Na cestě do minulosti - k vaší první výplatě - vás doprovodí Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.