Páteční Noční linka: Když snění přeroste v život

15. březen 2024

Připravte se na večer plný vzpomínek a snů, kde se společně vrátíme do doby, kdy jsme měli velké sny a měli nekonečnou představivost o tom, čím bychom chtěli jednou být.

Otázka pro dnešní noc zní: Čím jste chtěli být jako malí? A splnilo se to? Sdílejte s námi své dětské sny, včetně těch, které se podařilo proměnit ve skutečnost. Jaké postavy, profese nebo hrdinové z dětských knih a filmů vás inspirovali k tomu, co jste chtěli v životě dělat? Nebo to byli vaši rodiče nebo kantoři, kdo formovali vaše budoucí povolání? Jak se vaše představy o tom, čím chcete být, měnily s průběhem času?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.