Páteční Noční linka: Básníci mezi námi...

11. říjen 2019

Pokoušeli jste se někdy psát básně, pro někoho, někomu? Jak to dopadlo? Co bylo vaším impulsem pro psaní? Proč píšete? Co vám to dává? Kde hledáte inspiraci a v jaký čas nejvíc přichází? Píšete v radosti i smutku? Podařilo se vám své básně amatérsky vydat nebo jste je někde snad i veřejně prezentovali? A jaký básník je pro vás osobně tím nejoblíbenějším?

Mezi obyčejnými lidmi je spousta básníků. Chopí se pera nebo klávesnice počítače a utvářejí své myšlenky. Skládají básně pro sebe a píší do šuplíku, ale někdy se rádi o své pocity podělí se známými. Proč píšete? Co vám to dává?

Máte i vy sami doma báseň, kterou jen pro vás někdo s láskou složil? Lidé se dnes celý den loučili na pražském Žofíně s Karlem Gottem. Někteří dokonce i jemu složili a věnovali báseň. Na vaše příběhy a básnické múzy se moc těší moderátor Noční linky z Hradce Králové Karel Sladký. Příspěvek můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.