Objevte Klokočské skály, místo, kde filmaři natáčeli S čerty nejsou žerty

19. červen 2018

Vydejte se do Klokočských skal. Na romantické místo v Českém ráji, kde se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty. Novinkou je, že na tamní geoturistické stezce jsou teď nové panely s informacemi pro nevidomé a taky pro neslyšící.

Geoturistická stezka Klokočskými skalami, která míjí jeskyni Postojna a zříceninu romantického hradu Rotštejn, nově nabízí na panelech informace o přírodních a historických zajímavostech pro nevidomé a neslyšící návštěvníky.

Turisté můžou zajít i na místo, kde se točila legendární pohádka s Čerty nejsou žerty.

Vstup do pekla v pohádce S čerty nejsou žerty. Najdete ho v Klokočských skalách u zříceniny hradu Rotštejn

Texty v Braillově písmu pro nevidomé turisty, grafické QR kódy si neslyšící mohou načíst prostřednictvím aplikace na mobilním telefonu. Objeví se jim video o Klokočských skalách a nedaleké zřícenině Rotštejn ve znakovém jazyce. Řada neslyšících totiž nerozumí běžnému napsanému textu v češtině, protože znakový jazyk má úplně jinou strukturu.

 

Cedule, která turisty v Klokočských skalách upozorňuje na filmařské pohádkové místo

Díky iniciativě spolku Ochrana Klokočských skal a řadě dárců tak zdravotně postiženým turistům neuniknou důležité informace o unikátních přírodních a historických památkách.

 

Výhled z Klokočských skal

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.