Objevte Klokočské skály, místo, kde filmaři natáčeli S čerty nejsou žerty

19. červen 2018

Vydejte se do Klokočských skal. Na romantické místo v Českém ráji, kde se natáčela pohádka S čerty nejsou žerty. Novinkou je, že na tamní geoturistické stezce jsou teď nové panely s informacemi pro nevidomé a taky pro neslyšící.

Geoturistická stezka Klokočskými skalami, která míjí jeskyni Postojna a zříceninu romantického hradu Rotštejn, nově nabízí na panelech informace o přírodních a historických zajímavostech pro nevidomé a neslyšící návštěvníky.

Turisté můžou zajít i na místo, kde se točila legendární pohádka s Čerty nejsou žerty.

Vstup do pekla v pohádce S čerty nejsou žerty. Najdete ho v Klokočských skalách u zříceniny hradu Rotštejn

Texty v Braillově písmu pro nevidomé turisty, grafické QR kódy si neslyšící mohou načíst prostřednictvím aplikace na mobilním telefonu. Objeví se jim video o Klokočských skalách a nedaleké zřícenině Rotštejn ve znakovém jazyce. Řada neslyšících totiž nerozumí běžnému napsanému textu v češtině, protože znakový jazyk má úplně jinou strukturu.

 

Cedule, která turisty v Klokočských skalách upozorňuje na filmařské pohádkové místo

Díky iniciativě spolku Ochrana Klokočských skal a řadě dárců tak zdravotně postiženým turistům neuniknou důležité informace o unikátních přírodních a historických památkách.

 

Výhled z Klokočských skal

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...